KONST / Litografier / Färglitografi 14413023
nr 1441 3023
Helmer Forslund
(1920-1975), Sverige
Kroginteriör. Signerad, numrerad 110/225, daterad -72. Färglitografi, bildmått: 25x33cm, yttermått inklusive ram: 42x47cm
Helmer Forslund, svensk målare född 1920, död 1975.
måndag 10 januari 2022
kl 20:38:52